Przykładowe instytucje pomocowe
Przykładowe instytucje pomocowe (z tych placówek najczęściej korzystają osoby uzależnione zamieszkałe na terenie Miasta i Gminy Szepietowo)
- Punkt Konsultacyjny: Urząd Miejski w Szepietowie, pok. Nr 2. Specjalista Paweł Kołakowski przyjmuje w ostatni czwartek każdego miesiąca. Informacji osobistej i telefonicznej w tej sprawie będzie udzielać pracownik Urzędu Miejskiego w Szepietowie, pok. Nr 10, tel. 86 30 67 300.
- Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szepietowie, ul. 1 Maja 25B, 18-210 Szepietowo, tel. 86 30 67 340).
- Stowarzyszenie: Klub Rodzin Abstynenckich „Łabędź” w Wysokiem Mazowieckiem, ul. Ludowa 19, 18-200 Wysokie Mazowieckie.
- Poradnia Leczenia Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia w Wysokiem Mazowieckiem, ul. Szpitalna16 (możliwość rejestracji telefonicznej – 86 21 94 413).
- Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży, ul. Rybaki 3, 18-400 Łomża, tel. 86 21 66 703.
- Samodzielny Publiczny Psychiatryczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. dr. Stanisława Deresza, Plac dr Z. Brodowicza 1, 16-070 Choroszcz, Oddział Leczenia Alkoholowych Zespołów Abstynencyjnych, tel. 85 71 91 091, w. 209.
Do zadań Punktu Konsultacyjnego należy w szczególności:
- Prowadzenie działalności informacyjnej i edukacyjnej w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień i przemocy w rodzinie.
- Udzielanie osobom i rodzinom konsultacji oraz porad terapeutycznych, socjalnych i profilaktycznych w sprawach uzależnień i przemocy.
- Motywowanie osób współuzależnionych do ewentualnego podjęcia psychoterapii w zakładach lecznictwa odwykowego.
- Wspomaganie osób pijących ryzykownie i szkodliwie w podjęciu decyzji w sprawie
zmiany szkodliwego wzoru picia. - Motywowanie osób uzależnionych od alkoholu do podjęcia leczenia odwykowego oraz psychoterapii w zakładach lecznictwa odwykowego.
- Udzielanie wsparcia osobom po zakończonej psychoterapii poprzez rozmowy podtrzymujące lub udział w grupach wsparcia.
- Inicjowanie interwencji w przypadku rozpoznania zjawiska przemocy w rodzinie poprzez udzielenie stosownego wsparcia i informacji o możliwościach uzyskania pomocy i powstrzymania przemocy.
- Gromadzenie aktualnych informacji o miejscach pomocy oraz kompetencjach służb i instytucji z terenu gminy, zajmujących się systemową pomocą dla rodziny.
- Współdziałanie z innymi podmiotami zajmującymi się rozwiązywaniem problemów uzależnień oraz przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.
Punkt Konsultacyjny nie prowadzi działań w zakresie:
- psychoterapii osób uzależnionych,
- indywidualnych świadczeń zapobiegawczo – leczniczych i rehabilitacyjnych osobom uzależnionym od alkoholu i członkom ich rodzin.
-
Biuletyn Informacji Publicznej
-
Cyfrowy Urząd
-
Podlaska Platforma Edukacyjna (e-Dziennik)
-
Projekty Unijne
- Program rewitalizacji
-
Dziennik Ustaw
-
Monitor Polski
- O Szepietowie
- Ogłoszenia
- Sprawy obywatelskie
- Czasopismo "Gminne Echa"
- Gminny Ośrodek Kultury
- Komunikaty meteorologiczne
- Dokumenty do pobrania
- Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
- Galeria zdjęć
- Interaktywna mapa gminy
- Kalendarz Imprez
- Targowisko Miejskie
- Ochrona Danych Osobowych
- Powiadomienia SMS