Szepietowo
A A A

ZBIÓRKA STARYCH FOTOGRAFII ORAZ EKSPONATÓW DO IZBY TRADYCJI REGIONALNO - HISTORYCZNEJ W SZEPIETOWIE

Burmistrz Szepietowa oraz Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie zwracają się z uprzejmą prośbą do wszystkich mieszkańców gminy Szepietowo o zaangażowanie się w akcję zbiórki pamiątek historycznych  „Ocalmy to dla potomnych”. Ideą tej akcji jest pozyskanie i ocalenie jak największej liczby pamiątek z terenu  Gminy Szepietowo, a następnie umieszczenie ich w „Izbie Tradycji Regionalno – Historycznej”, która znajduje się w Gminnym Ośrodku Kultury w Szepietowie.

Gmina Szepietowo jest niezwykle bogata kulturowo, a jej rolniczy charakter, za sprawą rozsławiającego nas w całym kraju Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego jest znany nie tylko na Podlasiu. Postawa, mądrość i zaradność mieszkańców sprawiły, że pomimo rożnych okresów w burzliwej historii Polski jesteśmy razem i tworzymy naszą tradycję. Powinniśmy jednak wybiegać także w przyszłość i próbować ocalić spuściznę przodków dla przyszłych pokoleń mieszkańców gminy Szepietowo. Stare, zakurzone rzeczy zapomniane i przetrzymywane w kartonach na strychu lub w piwnicy, a nawet poniewierające się na składowiskach złomu mogą okazać się prawdziwym skarbem i świadczyć o dorobku i tradycji naszej społeczności. Uratujmy je dzisiaj.

 

Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie ogłasza zbiórkę starych fotografii i dokumentów o wartości historycznej (do 2000 r.) dotyczących Gminy Szepietowo.

Jeżeli posiadacie Państwo stare zdjęcia, dokumenty, mapy,  które trzymacie w szafie, ale nie chcecie się z nimi rozstawać, bo mają dla Was wartość sentymentalną, pozwólcie je chociażby zeskanować lub sfotografować, by w takiej formie udostępnić je szerszemu gronu mieszkańców gminy. Ich fotokopie postaramy się zaprezentować w specjalnie wydanym albumie.

Prosimy o dostarczanie zdjęć i pocztówek przedstawiających krajobrazy, zabytki, stare domy i inne budynki z terenu Gminy Szepietowo, a także przedstawiających życie codzienne mieszkańców, uroczystości gminnych, parafialnych  i rodzinnych.

Zdjęcia można dostarczać w celu zeskanowania do Gminnego Ośrodka Kultury w Szepietowie, ul. Sienkiewicza 52, 18-210 Szepietowo (także listownie). Istnieje także możliwość przesłania już zeskanowanych fotografii drogą mailową na adres: gok@szepietowo.pl

Do zdjęć prosimy dołączyć (oczywiście w miarę możliwości) informacje: imię i nazwisko właściciela, krótki opis, co przedstawia zdjęcie oraz z jakiego okresu pochodzi.

Wszystkie zdjęcia zostaną poddane obróbce cyfrowej i opisane, a następnie zwrócone właścicielom.

Wszystkim  z góry dziękujemy za pozytywny odzew na naszą propozycję w imieniu dawnych, obecnych i przyszłych mieszkańców gminy Szepietowo.

 

 

powrót
Parafia Rzymskokatolicka pw. NMP Matki Miłosierdzia w Szepietowie
sbr-bank
Koło Wędkarskie w Szepietowie
LGD Brama na Podlasie
ODR Szepietowo
Młodzieżowa Orkiestra Dęta Szepietowo
Wrota Podlasia
Sparta 1951 Szepietowo