Szepietowo
A A A

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchamia pomoc dla rolników na "Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach OSN”

Od 10 lutego do 10 marca 2016 r. rolnicy, których gospodarstwa położone są na obszarach OSN, będą mogli składać w oddziałach regionalnych ARiMR wnioski o wsparcie finansowe inwestycji, które mają na celu ograniczenie przedostawania się do środowiska naturalnego związków azotu pochodzenia rolniczego. Ten rodzaj pomocy należy do poddziałania "Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych" i jest finansowany z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020.

Wsparcie będzie przyznawane na dwa rodzaje inwestycji.

  1. na inwestycje związane z  dostosowaniem gospodarstwa do wymagań określonych w programie działań wprowadzonym dla danego OSN, dotyczących warunków przechowywania:
  • nawozów naturalnych wyprodukowanych w gospodarstwie lub
  • pasz soczystych.

II. na doposażenie gospodarstwa w urządzenia do aplikowania nawozów naturalnych.

 

Więcej informacji: http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/arimr-uruchamia-pomoc-dla-rolnikow-na-inwestycje-w-gospodarstwach-polozonych-na-obszarach-osn.html, w Biurach Powiatowych ARiMR oraz u doradców Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

 

Michał Gąsowski na podstawie www.arimr.gov.pl

 

powrót
Parafia Rzymskokatolicka pw. NMP Matki Miłosierdzia w Szepietowie
sbr-bank
Koło Wędkarskie w Szepietowie
LGD Brama na Podlasie
ODR Szepietowo
Młodzieżowa Orkiestra Dęta Szepietowo
Wrota Podlasia
Sparta 1951 Szepietowo